Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Sonda hydrostatyczna stosowana będzie w zbiornikach wodnych

Na co dzień mamy okazję korzystać z różnych urządzeń, które będą w stanie nam sporo objaśnić oraz pokazać, a co się z tym wiąże, dzięki temu dana praca będzie prostsza.


Dlatego właśnie powinniśmy zobaczyć, z czego mamy szansę tu skorzystać. Czujnik pt100 wykonuje przeliczenia na temperaturę


Czasami dzieje się tak, że chcemy mierzyć temperaturę, ale to nie okazuje się być takie proste, bo nie starczy przyłożyć termometru. Wtedy powinno się wykorzystać czujnik pt100, który mierzy najpierw oporność, a potem uzyskany wynik przeliczy na temperaturę. Obowiązkowo należy tu także wspomnieć, że tutaj, gdzie są temperatury bardzo niskie, albo niesamowicie wysokie, potrzebujemy naprawdę wytrzymałego termometru. Dlatego właśnie świetnie sprawdzi się tu termometr przemysłowy (witryna przedsiębiorstwa Jumo Polska), wytrzymały i naprawdę dokładny.


Sonda hydrostatyczna wprowadzana jest do wody


zabezpieczenie
Napisał: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy zbadać jakiś zbiornik wodny, zobaczyć na ile okazuje się być on głęboki, to powinniśmy skorzystać z odpowiednich sprzętów. Może nam w tym dopomóc sonda hydrostatyczna, dzięki której będziemy mogli sprawdzić głębokość, ale też temperaturę. To wszystko będzie realne, gdyż hydrostatyczna sonda to specjalny kabel, na końcu którego zamontowane okazują się być właściwe czujniki.


rozwój techniki pozwoli nam wykorzystywać z coraz lepszych urządzeń, dzięki którym nasze pomiary stają się naprawdę dokładne. Bez wątpienia warto to wykorzystywać w codziennym życiu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:24:31
Tagi: rozwój, pomiar, przemysł