Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

W jaki sposób chronić wyświetlacz w telefonie komórkowym?

Najbardziej delikatną częścią smartfona jest oczywiście wyświetlacz.


Najnowsze powłoki ochronne dobrze wywiązują się ze swojej roli, lecz nawet one nie będą w stanie zapewnić 100% skuteczności.


Wymiana ekranu łączy się z kosztem o wartości parędziesięciu złotych (bądź większym). Stąd warto zainwestować w odpowiednią ochronę wyświetlacza. Najbardziej ekonomicznym wyjściem jest nabycie ochronnej folii na ekran. Zrobione są z poliwęglanu i pomimo swojej niewielkiej grubości, są niezwykle trwałe. Z pewnością ochronią skutecznie wyświetlacz naszego telefonu przed zarysowaniami. W wypadku gdy zauważymy nieprzyjemne rysy na folii, możemy ją wymienić. Jest to kwestia ledwo paru złotych. Co najistotniejsze, naklejanie folii jest bardzo proste.
Homar, owoce morza
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu


Takie osłonki skutecznie ochraniają przed zarysowaniami. Gorzej radzą sobie, jeżeli dojdzie do upadku. Ażeby mieć jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, warto zamiast folii poliwęglanowej kupić hartowane szkło. Koszt zakupu szkła hartowanego na telefon nie jest tak wielki, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Ceny powoli spadają a dziś niezłej jakości szkło ochronne możemy zakupić już za 20 złotych. Szkło hartowane może uchronić nasz telefon przed uszkodzeniami, dzięki czemu nie wykosztujemy się na naprawę. Unikając zniszczenia, będziemy też mogli drożej sprzedać używany telefon.


Koniecznie trzeba jednak pamiętać, że każdy przedni panel smartfona posiada inne wymiary i wycięcia na kamerę bądź głośnik. Dlatego szkło hartowane musimy konkretnie dobrać do modelu naszego telefonu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:23:08
Tagi: ekran, model, telefon, zakup, kupić