Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Wszechstronny, lekki i poręczny obiektyw

Przy zakupie obiektywu, należy zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do naszego sprzętu. Z wyjątkiem osprzętu wywodzącego się od tej samej firmy, której logo widnieje na aparacie, mamy nadal do dyspozycji ofertę wytwórców niepodległych.
Sigma to przyrząd typowo amatorski. Obiektyw o tak rozległym zakresie ogniskowych, nie może być konstrukcją prostą. Obiektyw jest urządzony w wyraźną podziałkę ostrości, oraz znajdujące się po lewej stronie przełączniki trybu pracy autofokusa, stabilizacji, także blokowania obiektywu.


Sigma to niezależny producent obiektywów, jaki od wielu lat konsekwentnie zaskakuje coraz to pionierskimi pomysłami. Wiele z nich to niezwykle egzotyczne pozycje, które dla zwykłego fotoamatora pozostają tylko nowinkami. Można natomiast odszukać w ofercie Sigmy szereg bardzo pożytecznych obiektywów stosownej jakości za względnie niską cenę. Wyrabiają oni obiektywy z zaczepami w wersji dla rozmaitych systemów.


sigma 18 200
Napisał: Doug Kerr
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sigma 18 200 to wszechstronny, lekki i poręczny obiektyw, dedykowany specjalnie do lustrzanek cyfrowych. Posiada zintegrowany silnik. Dzięki bardzo zaawansowanej struktury, obiektyw zachowuje wysoką jakość obrazu w pełnym odcinku ogniskowych. Dwa detale o małej dyspersji SLD w zestawieniu z dwoma soczewkami asferycznymi oferują doskonałą korekcję każdego typu anomalii i zniekształceń.
Szczególne wielowarstwowe osłonki antyrefleksyjne, którymi pokryte są wszelkie soczewki, efektywnie uniemożliwiają powstawaniu każdego typu blików i flar. Obiektyw posiada program wewnętrznego ostrzenia IF, dzięki któremu przednia soczewka nie obraca się w czasie ostrzenia. To zapewnia pewne używanie kołowych filtrów polaryzacyjnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:01:31
Tagi: program, firmy, budowa