Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Wybieramy zestaw kina domowego

Oglądanie filmów dostarczać może wielkich wrażeń - przenikające się z sobą brzmienie jak też obraz powodują, iż widzowie czują się, jak gdyby byli w środku akcji.


Przez całe lata istotnie stałych wrażeń dostarczało wyłącznie kino - głównie za sprawą ogromnych ekranów i nagłośnienia.
nagrania
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednak ów monopol został ostatnio przełamany - teraz, dzięki domowemu kinu, na takie rezultaty można liczyć także odtwarzając filmy w zaciszu domowym. Wiedza dotycząca komponentów z których składa się domowe kino jak też co znaczą zawiłe specyfikacje, może pomóc w podjęciu decyzji, jak przeistoczyć salon w kinową salę. PanoRAMiczny telewizor w zestawieniu z odtwarzaczem DVD oraz głośniki dźwięku przestrzennego (surround) sprawią, że w domowym zaciszu będzie można będzie czuć się jak w kinie. Należy przy tym mieć na względzie, iż dobór pojedynczych składników domowego kina jest naprawdę szeroki, a większe nie za każdym razem znaczy - lepsze.


Zestaw kina domowego z prawdziwego zdarzenia złożony jest z trzech niezbytecznych elementów: ekranu telewizora, odtwarzacza DVD jak też nagłośnienia. Zadaniem domowego kina będzie dostarczanie efektów analogicznych do kinowych. Odtwarzacz DVD w zestawieniu z najnowszymi odbiornikami telewizyjnymi będą w stanie wytworzyć obrazy w wysokiej rozdzielczości, wiernie oddające i kolosalne wybuchy a także najmniejsze z możliwych łez.
Dużej jakości głośniki przestrzennego dźwięku sprawią, iż oglądając w filmie lecący helikopter, prawie będziesz mógł wyczuć, jak łopatki rotora krojoną powietrze nad twą głową. Jeśli składniki domowego kina dobierze się właściwie, wtenczas pokój, w jakim będzie zainstalowany tenże zestaw, przeistoczy się w autentyczną kinową salę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:51:49
Tagi: dom, WD, telewizor, RAM