Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czym mogą zajmować się kadry oraz na czym powinna się opierać działalność tego działu?

W każdej dużej firmie pracodawca pragnie zatrudniać jak najlepszych członków personelu. Osobiście jednak przeważnie nie posiada wystarczająco dużo czasu, dlatego też potrzebny jest właściwy do tego celu pion.


Zajmuje się on między innymi wstawianiem anonsów z paletą zatrudnienia na konkretnym stanowisku, potem zajmuje się odpowiadaniem na niektóre oferty, prowadzi wstępne rozmowy z wybranymi zainteresowanymi osobami, a następnie, w wypadku podjęcia decyzji o zatrudnieniu danego kandydata, wykonuje kolejne czynności związane z zatrudnieniem nowego pracownika.


procesor
Napisał: Tim Adams
Na podstawie: http://www.flickr.com


Są to kwestie związane z rejestracją członka personelu m.in. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz później, w toku dalszej kooperacji, kadry mogą zajmować się też Formalnościami związanymi z na przykład obsługą formalną dni wolnych od zatrudnienia. Jakkolwiek jednak poszczególni pracownicy bardzo chętnie kontaktują się z tym działem też w innej sprawie: pensji.
To właśnie taki dział firmy zajmuje się cykliczną wypłatą wynagrodzeń dla pracowników firmy. Sektor ten jest wielokrotnie połączony z działem zajmującym się rachunkowością, dlatego też kadry to nie tylko rekrutacja kolejnych członków personelu, ale także ich aktualna obsługa. Kolejnym obowiązkiem tego typu działu spółki jest dbanie o to, żeby każde dokumenty w obrębie firmy były zgodne z Kodeksem Pracy.


Z tego też powodu członkowie personelu takiego pionu muszą doskonale znać zapisy Prawa Pracy. Tego typu akta jak zwolnienia lekarskie czy też wnioski urlopowe też są kierowane do sekcji kard.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:47:36
Tagi: Forma, pracownicy, typ