Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Dużo zakładów działa jedynie dzięki energii elektrycznej - dlatego trzeba troszczyć się o jej jakość oraz nieprzerwany dopływ

Zazwyczaj myślimy, że mruganie lampki czy przegrzewanie się niektórych sprzętów działających na prąd, to standard.
Niestety nie powinno tak być. Prąd musi płynąć do nas w najwyższej możliwie jakości, tak żeby nie mącić pracy żadnych sprzętów.


wzorcowanie przyrządów pomiarowych
Napisał: Mainstream
Na podstawie: http://www.flickr.com


powiększenie - samochód
Napisał: Cezary Borysiuk
Na podstawie: http://www.flickr.com


Chodzi rzecz jasna o sprzęt różnego typu - domowy i zakładowy. Skoncentrujmy się jednakże na dziedzinie przemysłowej. Przeróżne straty prądu sprawiają, że fabryka nierzadko traci ogromne kwoty. Nie od razu, ale długookresowo. Przykładowo - mają zwarcia instalacje lub zauważalne są się częste uszkodzenia. Przestoje w produkcji czy naprawianie sprzętu - to wszystko kosztuje niemałe pieniądze. Wobec tego należy zainstalować rejestrator energii. Dobre rejestratory zapamiętują masę danych na przestrzeni dłuższego czasu. Dzięki temu dowiemy się w jakim miejscu tracimy dużo prądu.


Wiedźmin, gra komputerowa
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com


Każda spółka powinna troszczyć się o swoje produkty. Utrzymanie ich najwyższej jakości wymaga dopracowanych systemów nadzoru produkcji. Do produkcji czujników temperatury, potrzebnych jest wiele elementów, które powinny spełniać wyśrubowane normy, ponieważ muszą wytrzymać bardzo wysokie albo bardzo niskie temperatury. By spełniały takie wymogi muszą zostać poddane drobiazgowej kontroli certyfikowanymi przyrządami.
Do określenia grubości kostki ceramicznej używa się suwmiarki, która przedtem była poddana wzorcowaniu. Wzorcowanie przyrządów pomiarowych ma miejsce w certyfikowanych laboratoriach. Wzorcowanie inaczej określane jest również kalibracją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:44:19
Tagi: dom, firma, firm, produkt, warunki