Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Jaki wybrać aparat fotograficzny na wczasy?

Aparat fotograficzny na urlop. To prawdopodobnie najczęściej nabywana – prócz samych ofert wakacyjnych w biurach podróży – rzecz tuż przed wyjazdem na letni odpoczynek.


W jaki sposób go wybrać? Na co zwrócić uwagę? Jakiego rodzaju cechy powinien posiadać idealny, wakacyjny aparat? Jesteś amatorem i zupełnie nie wiesz o co w tej fotografii idzie? Nie masz pojęcia co to jest przysłona, czas naświetlania? I z tego powodu odrzucasz cały sprzęt, jaki ma cokolwiek więcej poza funkcją „krajobraz”, „zdjęcia nocne? Omyłka! Wybierz sprzęt, jaki pozwoli Ci się rozwijać, rozmyślać w trakcie fotografowania.


LED
Napisał: Motorola
Na podstawie: Motorola
Wikipedia
Napisał: Simon Fraser University - University Communications
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niech posiada wszelkie te „zdjęcia w ruchu” jak też pozostałe ustawienia. Jednakże sam zobaczysz, iż w miarę uzyskiwania praktyki zaczniesz używać funkcji manualnych, zaczniesz eksperymentować. Zrozumiesz o co idzie w procesie fotografowania. Zaczniesz czerpać z fotografii o wiele więcej przyjemności. Ważne, ażeby ustawienia osiągalne były z poziomu „puszki” aparatu – w gałkach jak też guzikach, a nie schowane głęboko w ekranowym menu.


sigma 18-200
Napisał: TRANSCEND
Na podstawie: TRANSCEND


Aparaty sigma 18-200 mogą być ciężkie, wyjątkowo te bardziej profesjonalne. Zaś ciężar męczy, szczególnie kiedy jest gorąco. Nabądź sprzęt niezbyt duży. Prócz mniejszej wagi zdobędziesz jeszcze coś: drobny aparat fotograficzny mniej zwraca na siebie uwagę. I nie chodzi jedynie o złodziejaszków, ostrzących zęby na Twój rynsztunek. Lecz o ludzi, których będziesz fotografować. Z mniejszym sprzętem jesteś bardziej anonimowym fotografikiem oraz zrobisz lepsze ujęcia. Nie kupuj też jakiejś miniaturki.


Szczególnie kiedy nie posiadasz dłoni Calineczki. Malutkie aparaty niewygodnie się obsługuje. Poza tym miniaturyzacja oznacza jedno: rezygnację z funkcji, które się „nie pomieściły”.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:10:06
Tagi: kamery, komfort, czas, sprzęt, części