Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Jakim sposobem wolno skutecznie i bezproblemowo zablokować strony internetowe?

Internet daje nam bardzo mnóstwo możliwości i w dzisiejszych czasach życie bez Netu byłoby nadzwyczaj trudne. Dzięki dostępowi do sieci zdołamy w każdej chwili odnaleźć interesujące i użyteczne wiadomości, poznać się z najświeższymi wiadomościami ze świata bądź przeczytać e-booka. Internet daje nam dojście do filmów, gier, muzyki i serwisów społecznościowych.

kabel internet
Napisał: Yuri Samoilov
Na podstawie: http://www.flickr.com
Za pomocą Sieci zdołamy śmigle skontaktować się z postacią z drugiego krańca świata. Sieć służy nam do nauki, pracy, wykonywania zakupów bądź do rozrywki. Można powiedzieć, iż Net daje nam aktualnie wręcz nieograniczone możliwości. Z pewnością powstanie internetu było znamiennym wydarzeniem w dziejach ludzkości, zaś w dzisiejszych czasach jest on właściwie niezastąpiony (www.alterweb.pl/-historia-powstania-internetu). Jednakże Net może nieść za sobą również zagrożenia. Często jest on pochłaniaczem drogocennego, wolnego czasu. Strony pornograficzne, do których zdołają mieć dojście małe dzieci, nieodpowiednie blogi albo portale randkowe, gry, jakie zdołają przeszkadzać dziecku w nauce, i także strony z niebezpiecznymi wirusami - to wszystko jest szerokim negatywem Internetu. Pożądane byłoby więc dowiedzieć się, w jaki sposób wygląda blokowanie stron www (http://alterweb.pl/-jak-blokowac-strony-internetowe-za-pomoca-google-chrome). Wiedza ta przyda nam się szczególnie wówczas, gdy posiadamy dziecko, jakie przypadkiem zdoła wejść na nieodpowiednią stronę internetową. Strony internetowe możemy zablokować poprzez przeróbkę pliku systemowego, który mieści się na naszym dysku.
fanpage na faceboooku
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
W notatniku rozpakowujemy plik o nazwie hosts i zwracamy uwagę na dwie ostatnie linie, czyli na 127.0.0.1 (adres IP) localhosts i ::1 localhost. W pierwszej linii zastępujemy localhosts na nazwę strony, jaką pragniemy zablokować, może to być przykładowo jakiś fanpage na facebooku (http://alterweb.pl/-jak-efektywnie-prowadzic-fanpage-na-facebooku).Jeżeli mamy kłopoty z samodzielnym zablokowaniem stron internetowych, możemy skorzystać z łatwych i wydajnych programów oddanych do blokowania stron www. Dziś jest ich niezmiernie dużo, dlatego z pewnością odszukamy taki, jaki okaże się dla nas stosowny i pozwoli na rychłe i łatwe zablokowanie poszczególnych stron internetowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:15:19
Tagi: program, Internet, sieć, blog, strony