Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Kasy fiskalne polecane dla dużych sklepów, gdzie je nabyć i jak konserwować

Różnego rodzaju kasy fiskalne są składową wielu sklepów. Fakt, że są one dzisiaj przydatne praktycznie we wszystkich rodzajach sprzedaży sprawił, iż ich produkcja odbywa się masowo, a w dodatku możemy zamawiać kasy fiskalne o najróżniejszej wielkości i kształtach.


W dużych sklepach tego rodzaju kas fiskalnych może stać nawet kilkanaście i są one obsługiwane przez znaczną ilość wykwalifikowanych pracowników. Zwykle tego typu kasy podłączone są do monitora komputera, na jakim możemy wyszukać wszystkie sprzedawane w sklepie produkty. Tego typu pomoc przydaje się szczególnie w przypadku produktów spożywczych, jakie nie posiadają kodów kreskowych, a ich cena musi być wstukiwana ręcznie przez pracownika i jest automatycznie naliczana do całości rachunku za zakupy. Tym sposobem obsługa klienta może przebiegać wyjątkowo sprawnie tym bardziej, że z komputerem połączony jest także terminal obsługujący karty debetowe do obsługi kart debetowych, które można łatwo obciążać kosztami wykonanych zakupów bez konieczności wydawania reszty. Z jednej strony kasjerzy przy kasie oczywiście lubią obsługiwać klientów posiadających karty debetowe, ale z drugiej strony lubią też, gdy do sklepu przychodzą klienci robiący zakupy przy wykorzystaniu drobnych pieniędzy, gdyż w ten sposób mogą zebrać pieniądze potrzebne do wydawania innym reszty. Kierownicy sklepu mogą również stawiać na serwis komputerowy w momencie, gdy kasy fiskalne przestają właściwie funkcjonować.


image - sprzęt
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
W większych marketach poza tym, że znajdują się kasy fiskalne, udostępniane są także kasy samoobsługowe, przy jakich klient może sam rozliczyć zrobione przez siebie zakupy. Wystarczy, żeby przyłożył kody kreskowe znajdujące się na produktach w wyznaczonym miejscu lub, by wklepał nazwę zakupionych przez siebie produktów i będzie mógł opłacić wykonane przez siebie zakupy. Takie rozwiązanie wybierają osoby, które nie kupiły zbyt wielu produktów i mają przy sobie dużą ilość drobnych pieniędzy.

Zdarza się również, że w okresie dużego ruchu w sklepie niektóre osoby automatycznie kierowane są do kas samoobsługowych, żeby tym sposobem trochę odciążyć normalne stanowiska kasowe. W wybranych miejscach marketów poustawiane są również małe kasy fiskalne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:47:37
Tagi: zakupy, moc, sprzedaż, cena, market