Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Odkurzacz - kilka słów na temat jego najważneijszych odmianach, a także rodzajach filtrów

W dzisiejszych czasach zadanie odkurzacza nie kończy się jedynie na zbieraniu zabrudzeń - istnieją różne odmiany odkurzaczy, które to poza napomkniętą funkcję mogą także prać nasze dywany, czy zbierać wodę z powierzchni podłogi.


odkurzacz
Napisał: ecoev
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak więc można zauważyć, zanim jakiś ogólnie wykupimy musimy dobrze się zastanowić, do czego konkretnie go potrzebujemy, a także jak dużo tak naprawdę jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Im mocniej zaawansowany model, tym droższy, my jednak dzisiaj skoncentrujemy się nie na ich cenie, ale rodzajach odkurzaczy.
Porządny odkurzacz to w tych czasach w ogóle nie trudna rzecz do odnalezienia - w obecnej chwili dosłownie każdy z nich musi spełniać pewne wymogi, dzięki czemu dosłownie każdy nasz zakup będzie zadowalający, choć co oczywiste wiele czynników liczy się do tego, aby nasze własne zadowolenie, było pełne. Powracając jednak do tematu, powstały trzy najważniejsze odmiany odkurzaczy, wśród których znajdziemy: odkurzacz typu centralnego (którego wieszamy na ścianie w jakimś pomieszczeniu w domu, a on za pomocą po ukrywanych w ścianach kanałów zasysających, absorbuje bród z całej jego powierzchni), odkurzacza ręczny (a więc standardowy), oraz odkurzacz automatyczny (który to jest idealny, gdy nie posiada się czasu na odkurzenie, gdyż robi to dosłownie za nas).


Dobrze jest także mieć świadomość, że pomijając tę trójkę wyróżniamy też odkurzacze ze względu na rodzaj filtra: odkurzacz typowo workowy (a więc tradycyjny), odkurzacz bez worków (nazywany "cyklonowym"), oraz odkurzacz z filtrem wodnym. Tego wspomnianego na ostatku mamy możliwość wyróżnić ze względu na sposób oczyszczania, czyli: piorący, a także parowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:10:04
Tagi: dom, mieszkania, model, kurz