Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Pierwsza lustrzanka

Pierwsza lustrzanka nie powinna być jakimś bardzo cennym urządzeniem. Chodzi wszak o to, aby przyuczyć się wykonywać fotografie, lecz jednocześnie też nie zaczynać od najwyższej półki cenowej.


Taka lustrzanka dla amatora musi być dobra jakościowo, jednak niekoniecznie droga.




Najlepiej, jeśliby cechowała się dużym stosunkiem jakości do opłaty. producenci cały czas wprowadzają na rynek coraz to nowe przyrządy oraz automatycznie spada cena przeszłych modeli. Lustrzanki są dzisiaj bardzo popularnymi produktami, częstokroć pojawiają się na nie promocje albo opcja pozyskania kodu rabatowego. Niemniej jednak taką najprostszą lustrzankę zdołamy kupić już od ok. 1300 zł. Jest to niedużo biorąc pod uwagę fakt, iż sprzęt dla doświadczonych fotografików kosztuje wręcz 25 tysięcy złotych. Tylko czy takowa najtańsza lustrzanka jest w ogóle warta zachodu? Nie za każdym razem. Nawet dla debiutanta fotografa może być to zbyt mało. Szczególnie wówczas, kiedy nastawia się on na rozszerzanie własnych zdolności. Kupując najprostszy jak też najtańszy aparat, otrzymujemy jakość tylko cokolwiek większą od jakości zwykłego, kompaktowego aparatu . Właściwie nie możemy wtedy „rozwijać skrzydeł” jak też uzyskać dostatecznej jakości samych fotografii, a o komforcie pstrykania już nie mówiąc. Dlatego też takie zdroworozsądkowe podejście nakazuje, by zakupić aparat z przedziału cenowego 2,5-4 tysiące złotych. Taka wartość zagwarantuje, że kupna nie będziemy żałować. Rekomendowane obiektywy to dla przykładu Sigma 24-70.


sigma 18 200 dc os
Napisał: Kingston Technology
Na podstawie: Kingston Technology


Lustrzanka różni się znacznie od kompaktowej cyfrówki i ta różnica polega także w głównej mierze na daleko wyższej wadze. Sam korpus lustrzanki, o ile jest dobrze wykonany, może ważyć powyżej kilogram. Drugie tyle może stanowić waga obiektywu Sigma 18 200 dc os.




2 kilogramy to może nie jest jakoś bardzo dużo, jednak przy dłuższym fotografowaniu może to sprawiać problem. Trzymanie na pewnej wysokości jakiegokolwiek obciążenia, jest po prostu męczące, stąd też nabywając lustrzankę, należy zwrócić uwagę na to, aby była w miarę delikatna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:10:06
Tagi: model, producenci, moc