Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Cloud computing pozwala na świetną ochronę ważnych dla nas dokumentów

Jeszcze zupełnie niedawno wszelkie dokumenty okazywały się przechowywane na komputerach, nagrywane na zewnętrzne nośniki, a to nie gwarantowało, że nie ulegną zniszczeniu, kiedy coś stanie się z dyskiem, albo gdy konkretny komputer ulegnie awarii. Na szczęście dziś znacznie lepiej znana i rozpowszechniona jest usługa cloud computing, a więc tak zwana chmura obliczeniowa.


Znacznie więcej osób wykorzystuje z szans jakie daje cloud computing

cloud computing
Napisał: www.cloudia.pl
Na podstawie: www.cloudia.pl
Zamiast trzymać ważne dokumenty na swoim komputerze, wysyłamy je na serwer, który daje nam zewnętrzne przedsiębiorstwo, albo który posiadamy u siebie, kiedy akurat prowadzimy firmę. Wszystkie te pliki oraz informacje, które tam wyślemy są niejako zawieszone w internecie oraz żadna usterka komputera czy serwera nie jest w stanie im zagrozić. Co więcej nieprawdopodobne w tym wszystkim jest to, że dojście do tych plików będziemy posiadali ciągle, bez względu na to gdzie się mieścimy, jeśli tylko do naszej dyspozycji będzie komputer oraz internet.


Pomieści się tam wiele dokumentów

Plusem takiego pomysłu jest nie tylko to, że nasze pliki będą bezpieczne, że będzie posiadał do nich dojście każdy, komu podamy login i hasło, oraz że będziemy mieli do nich dojście z każdego miejsca, gdzie będziemy się znajdowali. Ich sporym plusem jest także to, że oferują nam dużo przestrzeni na przechowywanie ważnych dla nas rzeczy, a co się z tym wiąże, nie będziemy zmuszeni tym wszystkim zarzucać własnego komputera spowalniając jego funkcjonowanie, jak i nie będziemy musieli tego nagrywać na różnorakie dyski, co będzie zabierało fizycznie przestrzeń w naszym biurze (czytaj pełen raport na temat cloud computing). Bez wątpienia jest to wspaniałe rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak oraz także dla przedsiębiorstw oraz znacznie więcej osób rozpoczyna sobie z tego wydawać sprawę.


cloud computing
Napisał: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niektóre zakłady oferujące takie rozwiązanie są naprawdę znane

Pragnąć zamieścić własne dokumenty na takiej chmurze, musimy powiedzieć, że zakłady które nam to oferują dzielą się na te, które od lat już są znane ze swojej różnej działalności w internecie i na te, które właśnie zaczynają świadczyć takie usługi (zobacz ile to kosztuje). Decydując się na wybór jednej z nich musimy się kierować dostępnością danej usługi, miejscem które jest nam oferowane do zajęcia swoimi plikami, jak oraz również zaufaniem, jakim darzymy daną firmę, gdyż powinniśmy tutaj mieć całkowitą świadomość, że wszystko co tam wrzucimy będzie bezpieczne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:34:21
Tagi: komputer, Internet, biuro, informacja