Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Co zyskujemy dzięki użyciu drona podczas inspekcji technicznych? Czy to dobry sposób?

Technologia zmienia się tak szybko, że co chwila słychać o wciąż nowych sprzętach lub też wynalazkach. Dron nie jest obecnie żadną nowością, jednak wciąż pojawiają się nowe idee na jego użycie.


Chyba nie ma innego tak uniwersalnego sprzętu.


Sesja ślubna inspirowana Halloween
Napisał: Weselni Paparazzi
Na podstawie: abcslubu.pl


Filmowanie z lotu ptaka daje sporo możliwości.Wciąż się o tym można przekonać, słysząc wciąż o inych zastosowaniach tego mechanizmu http://dronerescue.pl/. Spotykamy coraz częściej prywatne osoby, które za pomocą drona filmują różnorakie ceremonie rodzinne albo robią w ten sposób fotografie. Na pewno tak zrobione zdjęcia bardzo różnią się od takich standardowych, zrobionych przy użyciu zwyczajnego aparatu. Jednakże dron w rękach specjalistów zyskuje o wiele więcej. Przede wszystkim dlatego, że możemy wyposażyć takie urządzenie w naprawdę dobry sprzęt, jaki zda rezultat w wyjątkowych sytuacjach.


windsurfing
Napisał: oatsy40
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ciekawym pomysłem na wykorzystanie tego urządzenia są inspekcje techniczne z drona odwiedź stronę www.dronerescue.pl. Często te kontrole są niebezpieczne, w szczególności, kiedy chodzi o jakieś przestarzałe zabudowania, budowle przemysłowe albo linie wysokiego napięcia. Stan badanych lokalizacji często pozostawia wiele do zmiany. Dzięki użyciu maszyny nie trzeba narażać życia ludzkiego na niepotrzebne .
Z drugiej strony o wiele maleją koszty wspomnianych kontrolii, jeśli korzystamy z drona bez załogi.


Uprzednio często zdarzała się konieczność wynajęcia samolotu lub helikoptera, by szczególnie przebadać konkretny obiekt albo spory teren. Obecnie wystarczy dron i operator, jaki steruje nim z ziemi. Oszczędność czasu i pieniędzy wychodzi tutaj ogromna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:22:49
Tagi: fotografie, maszyny, pomoc, technika, koszty