Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Freelancerzy chętnie poszukują kolejnych wyzwań

Nie warto mieć podwładnych na etacie

Czasami jest tak, że w firmie czasem poszukiwany jest ekspert, który posiada dużą wiedzę, lecz jego zatrudnienie na stałe, okazuje się zbyt kosztowne. Wtenczas możemy używać z doświadczenia tak zwanych wolnych strzelców, a zatem obywateli, którzy mają wielką wiedzę w danej dziedzinie, ale nie będą na stałe przydzieleni do żadnej firmy.
Po prostu udają się tam, gdzie akurat okazują się być konieczne ich zdolności, a gdy wywiążą się z danej umowy współpraca jest zakończona i wyszukują oni innego pracodawcy. Takie rozwiązanie okazuje się wygodne dla nich samych, bo cały czas się coś dzieje oraz nie wpadają w rutynę, i dobre dla firm, gdyż mają szansę sporo oszczędzić na przyjmowaniu pracowników, zwłaszcza jeśli nie będzie dla nich nieustannej pracy.

Freelancerzy w IT cieszą się dużym szacunkiem

praca przy komputerze
Napisał: TAHRD NTNU
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie osoby, które pracują jako wolni strzelcy zazwyczaj radują się sporym szacunkiem, a to przez to, że umieją robić wszystko na czas oraz dysponują jeszcze wielką wiedzą. Dzieje się tak przez to, że mają oni świadomość, że nieustanne dokształcanie się jest niezbędne, by móc podejmować różnorakie zobowiązania i przyciągać do siebie zleceniodawców. Bardzo często w dziale IT to programiści działają jako freelancerzy, gdyż mają szansę wtenczas liczyć na niesamowicie różnorodne zlecenia, calutki czas mają szansę się kształcić, posiadają ewentualność pracować w domu, a jednocześnie ich praca zazwyczaj wspiera się na pojedynczych projektach, więc bardzo rzadko okazują się konieczni na stałym etacie - IT KONTRAKT.Taka praca daje dużo zadowolenia

Praca przy komputerze
Napisał: nic519
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ponieważ będąc freelancerem można się spotkać z różnymi zleceniami, bardziej i mniej wymagającymi, to tego rodzaju zatrudnienie może nam dawać bardzo wiele zadowolenia i co chwilę daje szansę poznawać kolejne osoby. Przez to także coraz więcej osób pracuje w ten sposób, chociaż powinny się one wykazać dużą wiedzą i nieprawdopodobnym samozaparciem, aby wykonać dane zlecenie we właściwym czasie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:04:48
Tagi: praca, IT, specjalista, Programiści