Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Jakie z rozwiązań będą bardziej odpowiednie dla amatorów robienia zdjęć, porządny kompakt czy cyfrowa lustrzanka.

Pośród wielbicieli robienia zdjęć bez przerwy się toczy spór, co kupić, czy jedną z lustrzanek czy dobrego kompakta. Za lustrzanką bez wątpienia przemawia jakość zdjęć, w rękach doświadczonej osoby wychodzą one naprawdę dobre.


xperia
Napisał: Falcon® Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednak niewątpliwą wadą lustrzanek będą koszty związane z ich zakupem. Nie starczy bowiem zakup jedynie aparatu, lecz niezbędny będzie również osobny obiektyw, przykładowo taki jak pentax 18-135, czy nawet parę tych obiektywów na różne okazje. Nawet przy najtańszym zestawie wszystko to wyjdzie nawet w okolicach kilku tysięcy złotych, a to już stanowi spory wydatek. Za to nowoczesne kompakty, takie jak na przykład panasonic lumix dmc-fz8, http://www.ceneo.pl/Aparaty_cyfrowe/p:Panasonic.htm wszystko będą miały umieszczone w jednej obudowie, a cena ich będzie znacznie bardziej przystępna. Dzięki temu, że przeważnie posiadają także mocnyzoom, to można robić nimi fotografie w bardzo różnych warunkach.


panasonic lumix dmc-fz8
Napisał: Ericsson User Experience Lab
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


W przypadku zawodowych fotografów zwyciężą raczej lustrzanki, bo dają one też zupełnie inne możliwości niż najlepsze nawetkompakty. Lecz pośród amatorów kompakty mogą być znacznie praktyczniejsze, zwłaszcza jeżeli się wybierze jakiś model spośród najlepszych. Z pewnością do takich się zalicza panasonic lumix dmc-fz28, który stanowi jedną z najbardziej udanych konstrukcji w swojej klasie. Niezwykle interesująco prezentuje się również inny model tej firmy, a mianowicie panasonic gf1- interesujacy panasonic lumix dmc-fz28.


W praktyce nie jest to ani lustrzanka ani kompakt, gdyż nie mając klasycznego lustra jednocześnie posiada wymienne obiektywy. Aparat ten szybko zyskał popularność pośród klientów i jest obecnie często wybierany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:46:57
Tagi: fotografie, zoom, fotograf, lustrzanki, koszty, kupić, możliwości, kompakty