Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Mapy wykonywane przy pomocy dronów – nowatorska technologia

Obecnie, gdy komputeryzacja opanowuje niemalże wszelką gałąź rynku, począwszy od turystyki a skończywszy na budownictwie, w mgnieniu oka zmieniają się sposoby wykonywania mnóstwa czynności.
filmowanie z lotu ptaka


sklepy
Napisał: Porsche
Na podstawie: soloporsche.com


Marka Google jest aktualnie liderem i prekursorem w wykonywaniu ultranowoczesnych map geograficznych.


Kiedy autorzy wyszukiwarki Google tworzyli jej zapis nie wiedzieli, że w niedługiej przyszłości będzie ona najczęściej używanym „urządzeniem” GPS. Obecnie z map od tej firmy korzysta co drugi mieszkaniec Europy, toteż firma cały czas powiększa zakres możliwości swoich map. W ciągu dekady wykonali szczegółowe mapy dla całej Europy, metodą której jeszcze nie poznał świat. Zastosowali aktywne filmowanie z lotu ptaka. Do owego celu niezbędne okazały się najnowsze drony, które filmowały dziennie obszar wielkości gminy - nowatorskie filmowanie z lotu ptaka. Następnie na podstawie filmów, technicy układali jedno zdjęcie filmowanego regionu. Tak właśnie powstały mapy terenów do jakich mógł dostać się człowiek, natomiast tam gdzie dostęp jest ograniczony mapy stworzyły satelity. Zdjęcia z góry z pomocą satelitów wykonywane są ciągle, aby w czasie kierowania twoim samochodem pobierać dane dotyczące obecnego natężenia ruchu drogowego, panujących warunków pogodowych, najlepszych możliwych dróg dojazdu do destynacji - wyjątkowe zdjęcia z góry. Żadne pozostałe mapy używane w nawigacjach nie są tak często aktualizowane. Co więcej firma Google wdrożyła również system filmowania z poziomu drogi, dlatego mamy możliwość zobaczyć jak prezentuje się dana droga, co pomoże nam dojechać do celu. Istnieje jedynie jedna wada korzystania z map Google, otóż ciągłe łącze internetowe, bez niego aplikacja nie będzie działał.
Co oczywiście nie zmienia faktu, iż użycie filmowania z lotu ptaka do tworzenia map jest odkrywcze.


Technika wykorzystywana do tworzenia dzisiejszych map za pomocą dronów jest dla niektórych ludzi kosmiczną metodą, lecz dzięki temu mamy możliwość używać na bieżąco aktualizowanych map.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:46:58
Tagi: czas, świat, RAM