Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Podstawowe informacje o budowie ekranów LED, ich funcjonowniu i przykładowych wykorystaniach.

Udając się na imprezę sportową lub koncert spora ilość kibiców narzekało, że siadając w którymś z odległych rzędów niedużo miało okazję zobaczyć. Z pomocą dzisiaj mogą przyjść nowoczesne metody wyświetlania obrazów, a zaliczają się do nich na przykład panele LED. Ta właśnie technologia od niedawna jest ogromnie popularna, wynika to z faktu, że ceny tych urządzeń znacznie spadły, będąc tym samym dostępne dla znacznie większej ilości klientów.

Monitor LED od Samsunga
Napisał: Partner of Promotion
Na podstawie: Partner of Promotion
Panele LED wykonuje się w bardzo wielu rozmiarach. Mają one panelową budowę, więc bez problemów da się je złączać w duże sekcje, pozwalając tym samym na obsługę nawet największych wydarzeń. Panele LED bardzo często są używane właśnie na różnych imprezach sportowych czy koncertach, lecz można je także spotkać podczas targów, wystaw i konferencji. Coraz chętniej właściciele różnych firm wykorzystują takie ekrany również w informacyjnych celach, na przykład na dworcach czy w sklepach, są one niezwykle wygodne w użytkowaniu i elastyczne jeśli chodzi o wyświetlaną treść.

Jedną z najważniejszych zalet paneli LED jest jednolity poziom świecenia w różnych warunkach oświetleniowych (powierzchnia reklamowa). Znaczenia nie ma, czy świeci słońce, czy też panują ciemności - w każdym z tych przypadków ekran LED bardzo dobrze będzie spełniał swoje zadanie, bo diody nie są wrażliwe na zmiany światła. W panelach wykorzystuje się nowoczesne diody, które mają wysoką jasność, dzięki czemu obraz będzie świetnie widoczny nawet z daleka. Ekrany LED, tak samo jak monitory, złożone są punktów zwanych pikselami.ekran LED
Napisał: Blake Patterson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W skład każdego wchodzą trzy barwne diody, zielona, niebieska i czerwona, i zmieniając natężenie ich światła otrzymuje się końcową barwę piksela który widzi odbiorca. Wszystkimi pikselami można niezależnie sterować, przez co można za pomocą ekranów LED wyświetlać barwne, dynamiczne, szybko zmieniające się obrazy, np. więcej informacji. Obsługa paneli led jest prosta, w zasadzie wszystko da się wykonać za pomocą specjalistycznych programów na komputerze czy laptopie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:45:15
Tagi: diody, panel, jasność