Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Współczesne parkingi wraz z systemem rezerwacyjnym

W przepełnionych miastach odnalezienie miejsca parkingowego – nawet odpłatnego – graniczy z cudem. A gdyby tak było można zarezerwować miejsce parkingowe wprzódy i nie marnować czasu na szukanie, będąc już na miejscu?


komórki służą już jednakże nie wyłącznie do przyjmowania płatności za parkingową usługę, ale również do organizacji pracy samego parkingu.


Oracle
Napisał: Raido
Na podstawie: http://www.flickr.com


Funkcjonują już doświadczalne systemy, w których prowadzący wysiada z czterokołowca w dogodnym miejscu – dla przykładu w pobliżu dojścia do galerii handlowej. W następnej kolejności po wydaniu przez kierowcę dyspozycji za pośrednictwem stosownej aplikacji podłączony do netu samochód – już bez prowadzącego – prowadzony jest bezobsługowo na miejsce parkowania. System parkingowy oparty będzie o rezerwację on-line dopełnianą za pomocą strony www (system parkingowy). Przy projektowaniu systemu zadbano tak o stałych użytkowników parkingu i jednostki, które z parkingu korzystają nieczęsto. Przy rezerwacji miejsca, wiadomość o zajętym miejscu parkingowym jest automatycznie przesłana do systemu po czym przy wjeździe na parking, starczy zeskanować kod QR.


Urządzenie pomiarowe
Napisał: Commander, U.S. 7th Fleet
Na podstawie: http://www.flickr.com


System rezerwacji, został naturalnie sprzężony z systemem zapewniającym kierowanie liczbą dostępnego punktu w celu jak najbardziej szczegółowej optymalizacji powierzchni.
Wyjścia tego typu, tak jak bramki obrotowe prawdopodobnie wprowadzane będą w coraz to większej ilości parkingów – kłopoty z przystępnością miejsc dla pojazdów są bowiem coraz częstsze (szukaj na transcom-system.com.pl). Zaś zapewnienie oszczędzenia najcenniejszego w tej chwili zasobu, jakim jest czas, to olbrzymia przewaga konkurencyjna.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:20:15
Tagi: telefon, samochód, gra, komórki, pomoc