Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Znaczenie informatyki dla sprawnego zarządzania firmą, jak najlepiej zagwarantować obsługę informatyczną.

Prowadząc swoją firmę coraz trudniej jest obyć się bez sprzętu komputerowego. Dzisiaj komputery są wykorzystywane nawet w małych firmach, w jakich właściciel będzie wystawiał parę faktur na miesiąc. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można przy pomocy komputera wystawiać faktury, ewidencjonować księgowość i sprzedaż, a oprócz tego prowadzić korespondencję za pomocą maili.

Sprzęt komputerowy
Napisał: Menno van der Horst
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest to bardzo dużym ułatwieniem nawet dla małej firmy, a przy większych ciężko nawet wyobrazić sobie ich funkcjonowanie bez sprawnej infrastruktury komputerowej. (http://www.opiekuninformatyczny.pl/s/punkt-rejestracji-podpis-elektroniczny/) Jednak aby sprzęt komputerowy dobrze spełniał swoją rolę, to musi być on dobrze skonfigurowany i powinien mieć zainstalowane odpowiednie programy. W wielu firmach przestój pracownika w przypadku zepsucia sprzętu nieść może za sobą wymierne straty finansowe, więc trzeba przypilnować tego, aby wszystko funkcjonowało jak należy. W tym celu trzeba albo zatrudnić na umowę etatowego informatyka, albo nawiązać współpracę z jedną z licznych firm które się zajmują informatyczną obsługą.

Przy niewielkiej liczbie komputerów zatrudnianie kogoś na stałe może się zupełnie nie opłacać, bo taka osoba przez dużą część czasu nie miałaby czym się zajmować. http://www.opiekuninformatyczny.pl/ Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie do tego albo niezależnego specjalistę od informatyki, albo jakąś firmę która się zajmuje tego typu usługami.

Należy przy tym pamiętać, że obsługa informatyczna firm to nie tylko pilnowanie sprawnego funkcjonowania sprzętu, lecz również konfigurowanie sieci, bieżąca pomoc pracownikom czy tak ważne w obecnych czasach sprawy bezpieczeństwa. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z osobą czy firmą, która całością tych obszarów się zajmie w ramach całościowej umowy.

Najczęściej spotykanym modelem współpracy jest abonament na określoną liczbę godzin, w ramach których robione są wszystkie zlecone prace. Jeśli z jakiś powodów abonament nie będzie wystarczał, to rzecz jasna nie powinno być problemu z realizacją dodatkowych zleceń, które są w takim przypadku albo wyceniane indywidualnie, albo na podstawie ustalonego cennika godzinowego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:04:18
Tagi: sprzęt komputerowy, bezpieczeństwo, cennik, pieniężne