Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Co to takiego termistory ntc?

Jeżeli szukasz elementu, jaki uchroni cię przed przetężeniami, musisz zastosować termistory ntc. Przetężenia to innymi słowami tymczasowy wzrost natężenia prądu, jaki płynie w danym obwodzie elektrycznym oraz przekracza możliwą wartość, nazywaną wartością znamionową. Kiedy następują przetężenia? Za każdym razem, gdy za duże obciążenie pojemnościowe zostaje dołączone do zasilania, co może, ale nie musi uszkodzić elektryczne komponenty albo nawet – w najgorszej sytuacji – cały obwód.

szęści termistory w ofercie North
Napisał: North
Na podstawie: http://north.pl
Wymienione przed chwilą termistory ntc mają za obowiązek zabezpieczać przed powyższymi przetężeniami. Są to elementy wytwarzane przez wiele zakładów działających w tej dziedzinie. Jak wyglądają? Przyjmują postać tzw. spieków złożonych z różnorakich metali, które pomieszane są później z masą plastyczną, aby zespolić je w całość. Termistory mają kształt krążka, na który naniesiona jest pasta srebrna i lakier, co zapewnia im wytrzymałość. Przylutowywane są do niej również doprowadzenia - rzecz jasna przed nałożeniem warstwy lakieru. Na czym polega praca termistorów?Trzeba zacząć od tego, że termistory ntc to temistory z negatywnym współczynnikiem temperaturowym. Ogólnie rzecz ujmując to rezystor, jakiego rezystencja obniża się, jeśli wzrasta temperatura. Odróżniają się stosunkowo dużą rezystancją, której funkcją jest absorbowanie prądu po załączeniu zasilania. Poszczególne termistory mogą różnić się swoimi parametrami, a dokładniej rezystencją wyjściową i współczynnikiem ich odpowiadania na temperaturę. Dlatego każdy klient, który będzie wymagać takiego asortymentu, powinien wiedzieć, jakich parametrów poszukuje, aby w sklepie z elektroniką kupić taki produkt, który jest mu konieczny. Dzięki temu wszystko załatwi natychmiastowo i bez problemu. Jeśli nie jesteśmy odpowiednio zorientowani, zawsze można skonsultować się z profesjonalistą w tej na tym polu albo zapytać sprzedawcy, który powinien dać nam wartościowe rady i rozwiązać nasz problem.

Już wiesz, co musisz zrobić, aby uniknąć przetężenia i uszkodzenia bezpiecznika albo innej, o wiele gorszej usterki. Dobrze jest się przed nimi zabezpieczać, gdyż mogą nie być za proste do usunięcia i powodują trudności, z jakimi wcale nie chcieliśmy się mierzyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:58:36
Tagi: Elektronika, sklepy