Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czy opłaca się zainwestować w odkurzacz centralny? Czy to odpowiednie rozwiązanie? Jakie to są koszty?

Pomimo tego, że odkurzacz centralny dużo kosztuje oraz żeby poprawnie działał trzeba zastosować odpowiednią instalację, to jest bez wątpienia lepszym rozwiązaniem aniżeli klasyczny model - głównie z powodu, iż nie generuje ani pyłu, ani nie powoduje hałasu. Sama jego instalacja w istniejącym budynku nie jest zbyt trudna. Dobrze jest pomyśleć nad takim rozwiązaniem.


Trzeba przyznać, iż choć odkurzacze centralne mają wiele zalet, to nie są zbyt popularne w naszym kraju. Bez wątpienia wynika to z przyzwyczajenia oraz używania tradycyjnych rozwiązań, a także braku informacji na ten temat. Dobrze jest w związku z tym skupić się przede wszystkim na faktach, jakie mogą pokazać, czy opłaca się zainwestować w to rozwiązanie. Koszt zamontowania samej instalacji nie jest zbyt przystępny dla przeciętnego człowieka, jest to jednakże bardzo wygodne rozwiązanie, dlatego też opłaca się o tym pomyśleć. Najpierw na samo zamontowanie rur jak i zrobienie gniazd musimy zapłacić mniej więcej 1000 złotych. Kolejny wydatek to wyposażenie instalacji w szufelkę automatyczną jak również miękki wąż kuchenny. To koszt trochę większy, ponieważ około 2000 złotych.
centralne odkurzacze
Na podstawie: http://www.doman.com.pl/


Należy rzecz jasna wspomnieć o samym urządzeniu, którym jest jednostka centralna, za to zapłacimy około 3000 złotych. Odkurzacze tego rodzaju są jednakże bardzo tanie w użyciu, a stosowane tam pojemniki na zabrudzenia lub worki, jakie należy opróżniać raz na kilka miesięcy, to koszty kilkudziesięciu złotych na rok. To także niesamowicie czyste rozwiązanie, gdyż jeden zabieg w dalszej eksploatacji takiego odkurzacza to wyrzucenie napełnionego worka na śmietnik. Należy to zrobić jedynie trzy razy w trakcie roku. Co do hasła emitowanego przez tego rodzaju sprzęty możemy śmiało stwierdzić, że nie jest on spory. Urządzenie centralne wytwarza hałas, jaki porównać możemy do normalnego odkurzacza, jednakże jest ona przecież umieszczona w pomieszczeniu technicznym, które znajduje się w kotłowni bądź piwnicy.

Tak więc jedyne co będziemy słyszeć, to świst rury zasysającej zanieczyszczenia. Taką instalację możemy zrobić także w istniejącym budynku mieszkalnym i z pewnością nie trzeba do tego celu wyburzać ścian. Zakres prac obejmuje jedynie zrobienie niewielkich otworów w stropie na rury i poprowadzenie ich instalacji. Warto jednocześnie wybierać właściwy model, przykładowo odkurzacz centralny Beam - całkiem pomocna strona.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:37:23
Tagi: urządzenie, gniazda, pomieszczenie techniczne