Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Do zabawy, do ułatwiania pracy oraz jako gadżet, czyli o przeznaczeniu tabletów

Niespełna kilkaset złotych może zapewnić nam zabawę, ułatwić pracę i pomóc w załatwianiu innych spraw. Rzecz jasna, rozchodzi się o elektronikę, w końcu żyjemy w latach, w których rozrywka wychodzi przede wszystkim z świata fikcji i sieciowego „wirtualu”. Tablety - przenośne gadżety umożliwiające powybierać cyfrowe fotografie, filmy, gry i czego jeszcze dusza zapragnie - dostaniemy w pełnej konfiguracji, systemem operacyjnym i zamiennikami.
tablet
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie każdy z brylujących w użytkowaniu tabletem uwielbia elektronikę i rozgryzanie tych i podobnych sprzętów. Część użytkowników używa wielofunkcyjnych sprzętów jako narzędzia wspierającego zawód, inni bawią się mając na imprezie urodzinowej tablety Samsung, jeszcze następni wykorzystują tablety jako mały telewizorek na długie godziny żmudnej wycieczki. Wiele jest trików na zamontowanie parocalowego sprzętu w środkach transportu, by cieszyć się mogli pozostali pasażerowie obok. W tym źródle świetne przykłady: http://www.ceneo.pl//Tablety_PC.

tablet Nexus
Napisał: Maurizio Pesce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powracając do użytkowników - początkujący użytkownicy tabletów powinni wpierw poznać specyfikę urządzenia i system operacyjny. W odróżnieniu od telefonów na dotyk, koniecznością jest „zaprzyjaźnienie” się z Windowsem czy Androidem. Bez tego procederu korzystanie z dotykowego, kilku calowego sprzętu właściwie stanie się pozbawione sensu.

A nie jest to trudne, zważywszy na wielkie podobieństwo systemów tabletowych do systemów operacyjnych na netbookach. Skonfigurowanie także nie powinno utrudniać sytuacji - z reguły towarzyszą nam instrukcyjne kroki, ułatwiające skuteczne przejście po samouczku systemowym. Żaden tablet Modecom nie okaże się straszny, po kolejnych godzinach używania będziemy się nim posługiwali coraz lepiej. Warto zajrzeć: tablety od Samsung.Zapoznając się z dodawaniem i włączaniem kolejnych opcji nasze poczynania staną się coraz śmielsze. W rozgryzaniu systemu, nawet sposobem „wypróbuj, sprawdź, cofnij” dojdziemy do tego jak najlepiej ustawić ekran główny, rozdysponować ikony, wybrać te najważniejsze itp. Elementarz Androida to przede wszystkim wskazówki o poruszaniu się pomiędzy niezbędnymi aplikacjami, galeriami muzycznymi i zdjęciach oraz rozpoznawanie ikon na ekranie (bateria, kreski sieci, godzina, ikony cofnij, itd). Następne etapy samouczka na tablet Windows 8 warto czytać do końca i poznawać dopiero po wyżej wymienionych podstawach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:58:36
Tagi: tablety