Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Drony i kamery GoPro – ile trzeba wiedzieć na ten temat?

Pozbawione załogi obiekty latające nazywane dronami jeszcze niedawno znajdowały się jedynie na wyposażeniu wojsk. Aktualnie coraz częściej są wytwarzane są w zminiaturyzowanych wersjach również dla miłośników niekonwencjonalnych sposobów spędzania wolnego czasu.


dron
Napisał: Ryan Dickey
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po małych rozmiarów drony sięgają dzisiaj coraz częściej zwolennicy podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz więcej dronów posiada na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery o charakterze sportowym, z których z chęcią korzystają nie tylko osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią, ale również amatorzy. Filmy powstające przy pomocy tej kamery mają rewelacyjną jakość. Kamera ma wysoką rozdzielczość, co zapewnia doskonałą jakość filmów - komentarz z strony. Do kamery można dobrać statyw .Przybywa również dronów, na pokładach których montowane są aparatury sterujące 3DR Solo. Od momentu, kiedy pojawiły się 3 DR Solo robienie fotografii lub kręcenie filmów w czasie lotu dronem stało się zaskakująco proste, a ujęcia mogą być naprawdę oryginalne.

Obsługa jest bardzo prosta, a to dzięki niezwykle ergonomicznie wykonanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, ułożeniem gimbla lub nad kopterem jest zaskakująco proste. Dodanie opcji Pause umożliwia zatrzymanie drona w dowolnym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet fotografie lub filmy wykonywane przez amatorów będą naprawdę interesujące. Zgodnie z nazwą do obsłużenia urządzenia wystarcza jedynie jedna osoba. Zawsze też można własne urządzenie poddać rozbudowie, dowolnie określić tryb, w którym będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może pracować na przykład w trybie automatycznym. Czas pracy urządzenia bez kamery to dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.


kamera
Napisał: Rodrigo Foggiatto
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zaczynając swoją przygodę z dronami, warto zainteresować się prostymi i nie wymagającymi dużych nakładów finansowych modelami - na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc. Na takich niekosztujących wiele i charakteryzujących się prostą budową modelach panujemy w takim samym stopniu pilotaż, jak i na kosztujących niemało modelach wyposażonych w wielką ilość kamer oraz mające skomplikowaną budowę moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet tanimi modelami dronów jest przynajmniej kilka. Można nimi sterować, używając do tego celu smartfon, komputer bądź tablet. Bez najmniejszych wątpliwości drony są urządzeniami, którym warto poświęcić nieco uwagi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:32:30
Tagi: zdjęcie, fotografia, Wyposażenie, smartfon