Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Informatyczny rynek pracy - jak obecnie się przedstawia, jakie będą wysokości zarobków i możliwości rozwoju.

Zawód programisty jest dzisiaj jednym z najbardziej rozchwytywanych, ocenia się że na rynku pracy już w tej chwili jest niedobór wielu tysięcy specjalistów, a ich liczba będzie cały czas rosła. Co prawda większość uczelni posiada jakieś kierunki nawiązujące do nowoczesnych technologii, lecz cały czas liczba absolwentów jest niewystarczająca.
Komputer w firmie
Napisał: Vancouver Film School
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ma to odbicie na rynku pracy - przedsiębiorstwa walczą o dobrych pracowników, podkupują ich sobie wzajemnie i kuszą ogromnymi pieniędzmi. Zresztą widać wyraźnie, że specjaliści od informatyki są jednym z lepiej opłacanych profesji, a najlepsi mają rzeczywiście spore możliwości jeśli chodzi o negocjowanie zarobków i bonusów - praca freelancera.

Przypatrując się jednak bliżej charakterowi tego zawodu wychodzi, że nie zawsze jednak wygląda to tak dobrze, jak mówią spotykane wszędzie opinie. Poza doskonale zarabiającymi specjalistami są także informatycy, którzy zarabiają niewiele powyżej pensji minimalnej - wszystko zależeć będzie tak naprawdę od ich wiedzy, a także firmy, w której pracują.Powszechnie wiadomo, że na większe zarobki liczyć można w większych miejscowościach, i jednak jest to prawda, zwłaszcza jeżeli chodzi o zawód informatyka. Duże miejscowości, takie jak Kraków, Wrocław czy Warszawa mogą zaoferować naprawdę sporo - w nich właśnie uruchamiają swoje biura filie dużych międzynarodowych firm, i praca tam rzeczywiście daje spore profity. Równocześnie ciągnie to wynagrodzenia w małych firmach, które chcąc mieć pracowników muszą dopasować wielkość pensji do realiów które panują w danym miejscu.

laptop
Napisał: markus spiske
Na podstawie: http://www.flickr.com
W małych miasteczkach już przeważnie nie będzie tak dobrze, i za taką samą pracę jaką ktoś wykonuje w Warszawie czy Krakowie zarabia się jednak dużo mniej. Jeśli ktoś nie będzie chciał pracować u kogoś, tylko na własny rachunek, to także ma taką możliwość - freelancerzy są coraz bardziej popularni, sami szukają oni projektów i zleceń dla siebie, i niekiedy po uzyskaniu odpowiedniej renomy mogą naprawdę dużo zarobić, a nie będą przywiązani do etatu i mogą bez ograniczeń dysponować swoim życiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:58:36
Tagi: firmy, praca, informatycy, pensje