Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Nie marnujmy bez sensu wody

Niesamowicie sporo rozprawia się teraz o tym, jak istotna jest woda, iż nie tylko należy ograniczyć jej zużycie z powodu znacznych opłat jakie musimy płacić, lecz także i należy zatroszczyć się o środowisko, tak żeby tej wspaniałej wody nam nie zabrakło. Lecz w jaki sposób mamy możliwość się przyczynić do mniejszego zużycia wody, tak żeby zyskiwało na tym zarówno środowisko, jak i nasze konto finansowe?
wodomierz
Na podstawie: flickr.com
Wodomierze są niezbędne Jeżeli pragniemy ciągle posiadać wgląd do tego, jaki jest przepływ naszej wody i jaką posiada ona objętość, bez względu na to, czy jest to woda zimna czy ciepła, to bez wątpienia warto pamiętać, żeby zakupić wodomierze jednostrumieniowe. To właśnie dzięki nim będziemy mogli sprawdzić tego typu informacje, a dzięki temu, iż są one specjalnie zabezpieczone, to nie będziemy musieli się obawiać, iż ktoś nam się pod nie podłączy. Dodatkowo też możemy jeszcze założyć przepływomierze, które także pokazują objętość wody w konkretnym momencie, nie mniej należy wspomnieć, że warto je porównywać z licznikiem, żeby otrzymać pełny obraz zużycia. Więcej informacji o wodomierzach możesz dowiedzieć się w tym miejscu.Liczniki wody mają dużo zastosowań Przeważnie na liczniki wody spoglądamy wtedy, jeśli chcemy sprawdzić ile tej wody pobraliśmy oraz ile przyjdzie nam za nią zapłacić. Prawda mimo wszystko jest taka, iż za pomocą takowego licznika możemy także sprawdzić, czy nie mamy w domu jakichś przecieków z powodu zepsutej rury, lub uszczelki, bo poprzez takie przecieki rocznie ma możliwość nam uciekać niesamowicie sporo wody. Wystarczy, iż odczytamy stan licznika i przez dwie godziny nie będziemy używali żadnych urządzeń sanitarnych, kiedy stan się nie odmieni, to będzie to oznaczało, że żadnych przecieków nie ma.


Kran, woda
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Sporo wody używamy sami
Fakt jest taka, iż spora ilość wody ucieka nam nie przez popsute instalacje hydrauliczne, ale przez nasze nieodpowiednie nawyki. Kiedy w czasie mycia zębów, czy golenia się, woda będzie zamknięta, to jesteśmy w stanie jej naprawdę dużo zyskać. Warto również pilnować, aby pralka lub zmywarka podczas pracy były właściwie wypełnione, żeby czasami nie prać wyłącznie paru sztuk ubrania albo naczyń, gdyż wtedy także niszczymy znaczne ilości wody. Im szybciej nabędziemy prawidłowych przyzwyczajeń, tym na pewno szybciej przyjdzie nam spłacać niższe rachunki. Jak prawidłowo dbać o środowisko oszczędzając wodę - sprawdź tutaj.


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:28:02