Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

W jaki sposób zachowywać anonimowość w internecie?

Z każdej strony otaczają nas reklamy. Jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnych bilbordów jak też broszur tak bardzo, iż przechodzimy obojętnie blisko nich. Rzecz jasna nie znaczy to, że nie mają na nas wpływu, ale jest on zdecydowanie mniej silny aniżeli wpływ reklamy multimedialnej w internecie. Przewaga tych ostatnich polega nie jedynie na większym wachlarzu możliwości. Pozwala także na personalizację przekazu. Korzystając z internetu zostawiamy po sobie niemało informacji, częstokroć zupełnie nieświadomie.


wyszukiwarka
Napisał: Descrier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyszukiwarki a również serwisy internetowe zbierają dane o naszej działalności. Informacje te bywają wykorzystywane poprzez agencje reklamowe, dzięki czemu mogą one kierować do nas dużo bardziej skuteczną promocję. Nie jest to jednakże jedyny sposób w który informacje podmiotowe mogą być użytkowane. Tworzenie profili psychologicznych klientów jest pewnym z narzędzi które proponują tzw. metody prognozowania podaży (alterweb.pl). Mówiąc bardziej czytelnym językiem, próbują one przewidzieć popyt na usługę albo produkty analizując postępowania nabywców, lub poszukiwane przez nich informacje. Często zatem mamy wrażenie iż jesteśmy śledzeni w sieci. Każdemu z nas zdarzyło się namyślać jak zablokować niepożądaną witrynę z 300 reklamami samochodu albo innego produktu, którego w tej chwili nie potrzebujemy. Strategii na to jest parę. Najpopularniejsze przeglądarki oferują nam dodatki umożliwiające pozbycie się kłopotu. Jak zablokowac strone internetowa? Najprostszym sposobem może być włączenie w naszej przeglądarce opcji tak zwanego blokowania wyskakujących okienek.


przykładowa strona internetowa
Napisał: Adriel Hampton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możemy w stosunkowo łatwy sposób "nauczyć" wyszukiwarkę które treści może przepuścić a których nie. Rozwiązanie to jednak nie likwiduje kłopotu monitorowania nas w internecie, minimalizuje tylko skutki takiego działania. Czasem jednakże chcielibyśmy być bardziej anonimowi. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu portali pomagających zachowywać bezimienność. Najpopularniejsza z tych sieci jest Tor. Co to jest TOR (http://alterweb.pl/-siec-tor-najwiekszy-czarny-rynek-czy-przyszlosc-internetu)? Jest to sieć serwerów umożliwiająca przemianę oryginalnego adresu IP eksploatatora tak, że prawie nierealne jest stwierdzenie prawdziwej tożsamości eksploatatora. Informacje przesyłane są od komputera użytkownika do serwera, w którym informacje identyfikacyjne są losowo zmieniane i wysyłane na następny serwer gdzie ponownie są modernizowane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:25:31
Tagi: Internet, reklama, przeglądarka, anonimowość