Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Zasadnicze a także najważniejsze wiadomości na temat Centos Server

Czym jest centos server, czyli Community ENTerprise Operating System? Jest to dystrybucja popularnego i znanego współcześnie na świecie Linuxa, która pozostała oparta na Red Hat Enterprise Linux i oczywiście jest z nim bezwarunkowo zgodna oraz kompatybilna.
Linux Server Menagement
Napisał: Linux Screenshots
Na podstawie: http://www.flickr.com
W centos server użytkuje się pewny kod źródłowy, jaki opiera się na owym oprogramowaniu, dzięki któremu przypuszczalne jest zbudowanie całkowicie samoistnej dystrybucji, która mimo wszystko jest całkiem podobna do Red Hat Enterprise Linux. Jeśli chodzi o kierowanie pakietami w centos to użytkowane są do tego programy YUM oraz programy up2date.

A jakie dostępne architektury ma centos? Między innymi należy do nich Intel i Intel Itanium, do tego też IBM Mainframe oraz Power PC/32. Rzecz jasna to tylko parę przykładów dostępnej architektury dla centos server - centos server z firmą Tiktalik. Powinno się także wspomnąć o polskich oraz zagranicznych dystrybucjach, które są oparte na centos. Jeśli chodzi o dystrybucje polskie to przylega do nich Jazz Linux, jaki kiedyś był znany jako Aurox, wśród dystrybucji zagranicznych bezsprzecznie odszukamy ich trochę więcej. Są to między innymi Openfiler, SME Server, co więcej również Boston University Linux i mnóstwo innych.

Dziś możemy dodatkowo przytoczyć urządzenia, które powstały na systemie centos, jednym z nich jest WebSense V10000 Appliance, to znaczy serwer filtru treści i układu antywirusowego oraz brama. Jest on oparty na wydajnym i innowacyjnym systemie Delta, który cechuje się posiadaniem dwóch czterordzeniowych procesów oraz także sporą, bo aż 16Gb, pamięcią RAM. Urządzenie to na domiar tego cechuje się faktycznie wyśmienitą wydajnością, jaka wynosi około 3000 połączeń na sekundę tuż przy przepustowości 250Mbps.



Pierwsza wersja tego funkcjonalnego systemu została wydana w roku 2003, właściwie pod koniec owego roku. Z kolejną wersją systemu Centos mogliśmy spotkać się w roku 2004, dokładniej 19 marca, zaś następna wersja zaprezentowała się praktycznie rok potem, bo 1 marca 2005. Współcześnie aktualną wersją systemu centos, jaka jest użytkowana teraz na największą skalę jest wersja, która pozostała opublikowana w lipcu 2014 roku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 12:10:43
Tagi: programy, Urządzenia, wersja