Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Drony na służbie bezpieczeństwa. Fotki z drona ale też ich praktyczne wykorzystanie

Od kiedy te latające urządzenia z możliwością rejestrowania obrazu pojawiły się w Polsce nie miały za poważnych wyzwań. Na początku korzystano z nich jedynie w ramach rozrywki. aby zrobić zdjęcia podczas rodzinnych uroczystości i tak dalej.


Jednak kilka lat sprawiło, że wymyśliliśmy im inne zastosowania.


sklep - malunek
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mimo że nieustannie wydaje się nam, że zobaczyliśmy już wszystko, nadal zaskakują nas nowoczesne urządzenia, jakie da się nabyć w sklepach z elektroniką. Dokładnie tak było z dronami - wielu było zaskoczonych, jak ogromne możliwości może dać wykorzystywanie z najnowszej technologii. Niedługo potem zaczęła się moda na drony - nabywano je w formie prezentu na Święta, robione przez nich zdjęcia zalały serwisy społecznościowe, każda sesja w plenerze musiała zawierać minimum kilka zdjęć zrobionych z drona i tak dalej. Zdjęcia z drona - całkowITa innowacja w fotografii - zrobiły oszołamiającą karierę (patrz na dronerescue.pl). Jednakże kiedy emocje trochę opadły, zaczęto zastanawiać się, jak da się jeszcze wykorzystać te niezwykłe urządzenia. Okazało się, że istnieje mnóstwo sfer naszego życia, które wcale nie mają związku z rozrywką, w których takiego rodzaju zdjęcia doskonale się sprawdzają. Na pewno będą to wszelkiego rodzaju inwestycje, zwłaszcza te, które dotyczą wielkiego obszaru. Zrobienie zdjęć z drona daje o wiele czytelniejszy obraz, dzięki czemu każda inwestycja może być szczegółowo zorganizowana (http://dronerescue.pl/blog/inspekcje-techniczne-z-drona). Drony wspaniale sprawdzają się także wszędzie tam, gdzie konieczne są do przeprowadzenia wszelkie inspekcje techniczne.
Wykonanie zdjęć z lotu ptaka albo nakręcenie filmu z takiej perspektywy pozwala na szczegółowe przeprowadzenie kontroli szczególnie tam, gdzie uprzednio była ona niemożliwa albo wyjątkowo trudna. Stosowanie dronów w takim przypadku znacznie usprawnia poprowadzenie inspekcji oraz ogranicza jej koszty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-12 16:14:34
Tagi: sklep, serwis, IT, kupić