Elektronika i Technologia...

tu znajdziesz interesujące Cię kwestie!

Czy robienie witryn www może być miłe nie jedynie dla programistów?

Większości społeczeństwa tworzenie stron internetowych może kojarzyć się jedynie z czarną magią. Języki programowania, obecne w nich klasy czy też funkcje są dostatecznie enigmatycznie.
A jeżeli wspomnimy, że konieczne jest utworzenie ładnej szaty graficznej i usytuowanie całego projektu na pewnym serwerze, to całość koniecznych prac mógłby przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście istnieje interesujące rozwiązanie tego problemu. Jest nim kreator www, czyli narzędzie, dzięki któremu każdy mógłby w bardzo prosty sposób utworzyć swoją atrakcyjnie się prezentującą stronę internetową. Jej ogólny wygląd możemy określić poprzez dobranie w najwyższym stopniu nam odpowiadającego szablonu, który mógłby być przydzielony do jednej z kilku kategorii tematycznych. Poszczególne drobiazgi, tego typu jak krój czcionki czy poszczególne obrazki lub animacje, moglibyśmy wybrać w kolejnych krokach tworzenia naszego projektu. Przy wykorzystaniu takiego kreatora, tworzenie stron www nie będzie już pracą skomplikowaną. Przeciwnie, zobaczymy, że tworzenie mogłoby sprawić dużą satysfakcję.


laptop
Napisał: Wilson Hui
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niestety przy wykorzystaniu takiego narzędzia nie będziemy mogli przygotować jakichkolwiek w większym stopniu złożonych rozwiązań, które wykorzystywałyby między innymi specjalnie utworzone relacyjne bazy danych, jednak z drugiej strony patrząc - do amatorskich zastosowań nie jest to w ogóle potrzebne. Jeśli chciałbyś wykonać dopiero swój pierwszy projekt, trzeba wybrać tego typu kreator, który będzie miał rozwiniętą pomoc.
Jeżeli będzie on oferowany przez jakąś spółkę hostingową (czyli zapewniającą miejsce na umieszczenie strony), to należałoby upewnić się, czy nie ma jakichś ukrytych kosztów związanych przykładowo z limitem transferu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-21 09:54:57
Tagi: gra, rozwiązanie, interes